<< Powrót

KOMPLET PUNKTÓW W ŻAGANIU

dodane 11.11.2021 o 20:13
News

W 103 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości, zawodnicy TS Celuloza w ramach 15 kolejki spotkań o Mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej udali się do oddaleonego o 140 km Żagania. Nasi rywale przed tą kolejką zgromadzili 18 punktów, o 1 więcej od naszej drużyny. W ostatnich dniach szerokim echem w mediach ogólnopolskich odbiła się informacja o ogromnych problemach kadrowych Czarnych. Obszerny artykuł można znaleźć między innymi na popularnym serwisie Weszło.com. W artykule Na granicy futbolu: piłkarze-żołnierze Jan Mazurek szeroko opisał problem nie tylko Czarnych.

Zawodnicy TS Celuloza podeszli do meczu bardzo skoncentrowani od początku walcząc o pełną pulę. Już w 5 minucie spotkania wynik otwiera Michał Kodzis po indywidualnej akcji w polu karnym gospodarzy. Z prowadzenia cieszymy się tylko 10 minut. Naszym obrońcom urywa się Błażej Strugarow i nie dajac szans Gabrysiowi Kodzisowi sam na sam, doprowadza do wyrównania. Reagujemy najlepiej jak możemy i minutę później odpowiadamy trafieniem Michała Kodzisa odzyskując prowadzenie na 1:2. Dokładnie 10 minut później pieknym trafieniem z zza pola karnego podwyższa Adrian Jacewicz dając nam spokojne, dwubramkowe prowadzenie. Mecz w pierwszej połowie był bardzo dynamiczny i po kolejnych 10 minutach gospodarze łapią kontakt na 2:3 po bramce Dariusza Łojko. Na tą bramkę reagujemy w identyczny sposób - mocno atakując gospodarzy. W konsekwencji rajdu Marcina Misuna w pole karne Czarnych zdobywamy rzut karny po faulu na naszym napastniku, który na bramkę zamienia Jakub Baranowski. W drugiej połowie Czarni nie majac nic do stracenia bardzo ambitnie atakowali bramkę papierowych. Niestety z jednej jak i z drugiej strony brakowało dokładności i żadna ze stron nie pokusiła się już o zdobycie bramek i zmianę wyniku. Z trudnego terenu wywozimy kolejne, jakże ważne dla nas 3 punkty.