<< Powrót

PIERWSZA WYGRANA W IV LIDZE STAŁA SIĘ FAKTEM, MECZ ZAMKNIĘTY W 9 MINUT.

dodane 23.08.2021 o 17:37
News

W 3 kolejce spotkań o Mistrzostwo IV Ligi Lubuskiej, TS Celuloza na własnym stadionie podejmowała Dąb Przybyszów.

Drużyna Dębu ostatni sezon IV Ligi zakończyła na wysokim 3 miejscu w tabeli wyprzedzając Stilon, Polonię i Spójnię. Po ostatniej wysokiej przegranej, papierowi mieli coś do udowodnienia sobie i kibicom. Mecz ze względu na ulewny deszcz został opóźniony o 15 minut. Dąb bardzo szybko, bo już w 6 minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą rzutu karnego, który na bramkę zamienił Damian Koppenhagen. Podrażnieni rozwojem sytuacji zawodnicy Celulozy, przycisnęli zdobywając rzut wolny na 20 metrze przed bramką gości. Sebastian Jankowski silnym strzałem zmusił golkipera do sparowania piłki, pierwszy przy niej znalazł się Ernest Markowski który oddał mocny strzał jednak znów nieskuteczny. Za trzecią próba nie pomylił się Marcin Misun kierując piłkę do siatki. Po rozpoczęciu gry od środka boiska, Kajetan Siemczyk niefortunnie mocno podał do włąsnego bramkarza w światło, a ten zaskoczony na wykroku nie miał szans na interwencję i w ten sposób ustalono wynik spotkania na 2:1 dla gospodarzy.

Należy odnotować również fakt, że Dąb od 37 minuty grał w osłabieniu, kiedy po dyskusji z arbitrem głównym - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną karte otrzymał Kamil Kruszyński.