<< Powrót

PIŁKARSKIE ŚWIĘTO W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ - RUSZYŁA IV LIGA !

dodane 09.08.2021 o 17:57
News

W niedzielne popołudnie sympatycy Piłki Nożnej oraz Kostrzyna nad Odrą byli świadkami historycznej chwili. Pierwszy zespół seniorski Celulozy po wielu latach niebytu piłkarskiego powrócił na należne mu miejsce w IV Lidze Lubuskiej. Wiele lat ciężkiej pracy, zaangażowania zarządu, zawodników i trenera Łukasza Dorniaka - zaowocowały powrotem na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce.

Na inaugurację TS Celuloza przed własną publicznością zmierzyła się z wieloletnim bywalcem IV Ligi ZAP Syreną Zbąszynek. Syrena ubiegły sezon zakończyła na dobrym dziesiątym miejscu w tabeli ligowej, natomiast w Pucharze Polski odpadła dopiero w 1/18 Finału przegrywając na własnym boisku z Polonią Słubice 1:4.

Pomimo wielu atrakcji w mieście, publiczność dopisała wzorowo. Wypełnione trybuny kostrzyńskiego MOSiRu pomieściły około 500 fanów.

Spotkanie piłkarskie dotrzymywało kroku poziomem, wszystkim atrakcjom przygotowanym na ten dzień. Eskorta Akademii Futbolu oraz maskotka klubowa były ozdobą rozpoczęcia rozgrywek.

Pierwsze 45 minut to bardzo dobra gra gości. Papierowi lekko wystraszeni broni się mocno przed utratą bramki. Bardzo dobre ataki Syreny skrzydłami sprawiały wiele kłopotów defensywie papierowych. Na minutę przed gwizdkiem zapowiadającym koniec pierwszej części gry, faulem ratować musiał się środkowy obrońca Jakub Bakalarz, który zapobiegł akcji sam na sam - ale w konsekwencji ujrzał czerwoną kartkę.

Syrena bramki nie zdobyła, ale zapowiadało się niezwykle trudne drugie 45 minut.

Wynik w 52 minucie otworzył Piotr Bimek wykorzystując rzut karny i pewnie pokonując dobrze spisującego się tego dnia Garbiela Kodzisa. Gospodarze podrażnieni stratą bramki zagrali bardzo dobre kolejne 20 minut spychając przeciwników do głębokiej defensywy. Swoje okazje mieli Sebastian Jankowski ( poprzeczka i efektowny strzał nożycami ) czy Dawid Olszewski. Dawid Bździel w 67 minucie po zamieszaniu w polu karnym zdobył bramkę wyrównującą, aby w bardzo podobny sposób w 73 minucie wyprowadzić Celulozę na prowadzenie. Kibice oszaleli, a Celuloza pokazała charakter z boisk okręgówki, gdzie wielokrotnie odmieniała obraz meczu. Tylko trzy minuty cieszyliśmy się z prowadzenia, gdzie po indywidualnym rajdzie Paweł Dulat ustalił wynik spotkania na 2:2.

Wiele emocji, zwrotów akcji i jeden punkt. Tak w skrócie można podsumować pierwszy mecz Celulozy w IV Lidze w sezonie 2021/2022.

STADION MOSIR (KOSTRZYN NAD ODRĄ, NIEPODLEGŁOŚCI 11)